Sport.pl

Aktualności

Sparing z \"Gryfem\"

• autor: MLOdY, 2011-07-27 09:32

Kolejny dzień i kolejny sparing w ramach przygotowań do kolejnego sezonu w IV lidze rozegra "Pomorze" Potęgowo. Tym razem ich przeciwnikiem będzie zespół na co dzień występujący w III lidze - "Gryf" Słupsk.

"Pomorze" Potęgowo- "Gryf" Słupsk

0-3

Więcej o meczu w tle...

]W meczu towarzyskim rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej, III-ligowy Gryf Słupsk wygrał z IV-ligowym Pomorzem Potęgowo 3:0 (1:0).

Była to pierwsza od 30 lat wizyta piłkarzy Pomorza Potęgowo w Słupsku. Wtedy w klasie wojewódzkiej potęgowian podejmowały rezerwy Gryfa. Już w 3 minucie środowego meczu prowadzenie dla gości mógł zdobyć Łukasz Stasiak, ale kopnął piłkę nad poprzeczką. Pięć minut potem w podobnej sytuacji znalazł się Krzysztof Biegański, ale jego próba lobowania była zbyt słaba i futbolówkę złapał Dariusz Piechota. Kolejne akcje były głównie w wykonaniu gryfitów.

Jedna z nich przyniosła bramkę. Spod linii końcowej zagrał Szymon Gibczyński i Paweł Klimek z kilku metrów trafił do siatki. Goście mocno protestowali uważając, że Gibczyński podawał piłkę będąc już poza boiskiem. Chwilę później mogło być 2:0, ale Paweł Ettinger z najbliższej odległości przestrzelił po wysokiej wrzutce Biegańskiego i zgraniu głową przez Adama Prusaczyka. Kolejną znakomitą okazję po podaniu Marcina Kozłowskiego miał Biegański, ale po jego strzale z pięciu metrów piłka poszybowała nad poprzeczką. Goście też mieli swoją szansę.

Zagrywał Stasiak, a słupszczanie źle wybili piłkę prosto pod nogi Marcina Staszczuka, który wzorem poprzednich akcji również uderzył nad bramką. Wcześniej próbował uderzenia Damian Mikołajczyk, jednak także niecelnie. Po przerwie ponownie natarli gryfici. Łukasz Król obronił strzały Biegańskiego i Kozłowskiego. W 71 minucie piłkarze Gryfa uwieńczyli swoje ataki sukcesem.

Prostopadłe podanie od Tomasza Piekarskiego otrzymał Biegański i strzałem lewą nogą w długi róg trafił na 2:0. Pięć minut później Król wybronił nogami uderzenie Gibczyńskiego oraz zmierzającą pod poprzeczkę dobitkę z 20 metrów Jakuba Soleckiego. Następnie Karol Świdziński uderzył tuż obok słupka. Wynik ustalił Patryk Pytlak silnym strzałem z narożnika pola karnego. Pomorze w drugiej odsłonie nie zagroziło poważnie bramce Kamila Gołębiewskiego. Szarpnął raz stoper Rafał Bobrowski, ale swój rajd zakończył strzałem nad bramką.

Gryf Słupsk - Pomorze Potęgowo 3:0 (1:0)
1:0 Paweł Klimek (14), 2:0 Krzysztof Biegański (71), 3:0 Patryk Pytlak (81)

Gryf: Krymowski (46 Gołębiewski) - Njoya (46 Sterczewski), Ettinger (78 Michalak), Prusaczyk (59 S.Schulz), Andrychowski (46 Bielecki), Gibczyński (46 Pytlak), Pawluczenko (66 Piekarski), Stępień (54 Witucki), Kozłowski (64 Solecki), Klimek (46 Świdziński), Biegański (72 Gibczyński).

Pomorze: Piechota (46 Król) - Pluta (46 J.Burak), Jędrzejak (40 Kozera), Bobrowski (82 Dominik Kaczmarek II), Staszczuk (46 Gałka), R.Ulanowski (46 Kalamaszek), Solczak (74 O.Iwan), Jaskólski (68 Pluta), M.Mikołajczyk (46 Patyk, 86 Solczak), D.Mikołajczyk, Stasiak.