Towarzystwo Sportowe Pomorze Potęgowo - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Skotawia Dębnica Kaszubska 1:2 Start Miastko
Pomorze Potęgowo 5:1 KS Włynkówko
Czarni Czarne 1:3 Leśnik Cewice
Brda Przechlewo 4:3 Unison Machowino
Piast Człuchów Garbarnia Kępice
GTS Czarna Dąbrówka MKS Debrzno
Gryf II Słupsk Kaszubia Studzienice
Myśliwiec Tuchomie Sokół Wyczechy
Jantaria Pobłocie Dolina Gałąźnia Wielka

Wyszukiwarka

V liga Słupsk 2022/2023


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zczuba.tv

Sport.pl

Aktualności

IV-liga: Lepszy rydz jak nic!!!

  • autor: MŁOdY, 2011-10-09 01:04

Po trzech porażkach jeden punkcik. Nie wiem jak to traktować? Czy zdobycz punktowa? Czy następna porażka? Olimpia Sztum-Pomorze Potęgowo 1-1. Jak na drużynę, która zapowiadała walkę o trzecią ligę to o wiele za mało!!! 

Skład poniżej...

PS. W tym meczu cały mecz zagrał Dariusz Ulanowski więcej w rozwinięciu...
 

Olimpia Sztum - Pomorze Potęgowo 1:1 (1:0)
1:0 Wojciech Zyska (22 - karny), 1:1 Sławomir Korda (90 - samobójcza)

Pomorze: Król - M.Mikołajczyk, Bobrowski, D.Ulanowski, Kalamaszek (79 Formela), Pluta, Solczak, Staszczuk, Podedworny (84 Gałka), Patyk, D.Mikołajczyk (79 K.Ulanowski). 

Dariusz Ulanowski (ur. 3 marca 1971 w Słupsku) – polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, zawodnik Arki Gdynia, której jest rekordzistą pod względem występów (418 oficjalnych meczów).

W pierwszej lidze (obecnie ekstraklasie) zadebiutował 15 października 2005 roku w zremisowanym 1:1 meczu pomiędzy Arką Gdynia, a Amicą Wronki. Dotychczas rozegrał w niej 46 meczów i nie strzelił żadnego gola (stan na 24 grudnia 2009 roku).

Trzeba dodać, że pierwsze szlify piłkarskie jako junior w latach 83-84 zdobywał w klubie Grab Grapice (Gmina Potęgowo) następnie już jako młodzieżowiec grał w Pomorzu Potęgowo.

Następne kluby to:

1989–1990 Tęcza Nowa Wieś Lęborska
1990–1991 Comindex Damnica
1991–1994 Pogoń Lębork
1994–2010 Arka Gdynia

2011 Pomorze Potęgowo

 

DLA CIEKAWYCH HISTORIA KLUBU GRAB GRAPICE...

Historia grapickich klubów piłkarskich LZS Grapice oraz Grab Grapice
Opracowanie w nikłym stanie zaawansowania ;-)

LZS Grapice
Artykuł z "Głosu Sportowca" tygodniowego dodatku do "Głosu Koszalińskiego" (Poniedziałek 11 października 1954 roku)
"Triumfalny marsz piłkarzy LZS Grapice"
Gdy na niedzielę zapowiedziany jest w Grapicach mecz piłkarski, to w godzinach popołudniowych obserwuje się na drogach prowadzących do Grapice prawdziwe pielgrzymki. Robotnicy rolni i chłopi sąsiednich gromad i PGR, z Potęgowa, Głuszyna, Głuszynka, Dąbrówki, Skórowa, z PGR Węgierskie i innych zdążają tłumnie oglądać swoich ulubieńców. Czym kto może - rowerami, motorami, wozami i pieszo. Z zespolu PGR Główczyce i Grąbkowo przyjeżdzają nawet przyczepami traktorowymi. Nie braknie nieraz nawet kibiców ze Słupska.
Każdy mecz w Grapicach - tak twierdzą LZS-iacy - ogląda przeciętnie 1000 osób. Oznacza to wziąwszy pod uwagę małą wieś, że liczba widzów jest każdorazowo bardzo wysoka. Nie trzeba dodawać, że i doping jest bardzo żywy. Wśród widzów nie braknie nigdy dyrektora zespołu PGR Grapice, Jana Mindy, który jest przewodniczącym koła LZS, i kierownika PGR Grapice Czesława Kryszaka.
Gdy drużyna ma mecze wyjazdowe - samochów nigdy nie potrafi zabrać wszystkich chętnych. Powrót drużyny oczekiwany jest zawsze z niecierpliwością. Wieczorem w świetlicy gospodarstwa zbierają się robotnicy i młodzież. Piłkarze po powrocie muszą obowiązkowo przyjść do świetlicy, opowiedzieć o przebiegu meczu, a dopiero później rozejść się do swoich domwów.
Piłkarze LZS Grapice zdobyli dużą popularność nie tylko w swoim zespole, ale również zdobyli dla sportu ludność północno-wschodniej części powiatu słupskiego.
O aktywności członków sekcji sportowej świadczy też estetyczna gablotka, umieszczona przy wejściu do biur zespołu. Znajdziesz w niej różne zdjęcia z meczów, wyniki rozgrywek, tabele klasy B "Północ" oraz pomysłowo opracowane 25 różnych piłkarskich "naj", w rodzaju: najmniejszy gracz - Dudek, najlepszy gracz - Łukasik itp.
Drużyna piłkarska LZS Grapice, która w tym roku awansowała do klasy A, jest stosunkowo młodym zespołem. Koło LZS przy PGR Grapice powstało w 1931 r. i niewielu liczyło wtedy członków. Zaczęło się od piłki nożnej. Dzięki pomocy i zainteresowaniu dyrekcji zespołu koło szybko wzrosło liczebnie, coraz więcej chętnych garnęło się do sekcji piłkarskiej. Początki nie były łatwe. Przeciwnicy wyraźnie lekceważyli piłkarzy wiejskich, ale coraz częściej musieli uznawać wyższość pegeerowskiej drużyny.
W 1953 roku jedenastka z Grapic rozpoczęła rozgrywki w klasie C i od tego czasu datuje się jej triumfalny marsz. W 1953 roku nie przegrała ani jednego meczu mistrzowskiego i została bezapelacyjnie mistrzem grupy klasy C. W 1954 roku zdobyła pewnie mistrzostwo klasy B w grupie północnej, wchodząc automatycznie do klasy A. W 16 meczach mistrzowskich drużyna straciła tylko 4 punkty, a stosunek bramek wynosi 71:12. Sukcesy odnosi też zespół w rozgrywkach o Puchar Polski, zwyciężając do dnia 25 września kolejno Ogniwo (Ustka) 9:1, Kolejarz (Słupsk) 12:3 i LZS Traktor (Słupsk) 6:1.
W tym roku piłkarze Grapic w meczach mistrzowskich i towarzyskich przegrali tylko jeden raz z Ogniwem Ustka 1:2 oraz zremisowali z Gwardią Słupsk, LZS Traktor Słupsk i Budowlanymi z Białogardu. Mają natomiast na swoim koncie takie zwycięstwa, jak: z Kolejarzem (Kołobrzeg) 15:2, Budowlanymi (Białog.) 14:0, Startem (Koszalin) 11:0, Kolejarzem (Słupsk) 12:3. Najlepszym strzelcem jest Wacław Łukasik, który w tym roku do 22 września strzelił 43 bramki. Na drugim miejscu kroczy Herbert Wragel - 38 bramek.

W tym roku barwy LZS reprezentowali najczęściej: malarz Zając, traktorzysta Decoński, młodszy mechanik Kułakowski, kierowcy samochodowi - Staszkie i Wragiel, elektryk Dudek, brygadzista owczarni Klik, hydraulik Wróbel, młodsi agronomowie - Bielaczyk i Łukasik, kowal Szwarc, malarz Kopecki oraz zaopatrzeniowiec Franciszek Turkowski, który jednocześnie przeprowadza treningi I drużyny piłkarskiej.
Wszyscy gracze wyróżniają sie także w pracy zawodowej, a samo gospodarstwo Grapice należy do najlepszych w zespole. Nigdy nie zdarza się, aby sport uprawiany był kosztem produkcji. Jest raczej odwrotnie. Sportowcy swym zapałem mobilizują innych do wydajnej pracy.
Towarzysze z Grapic zdają sobie doskonale sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich ciąży po wejściu drużyny do klasy A. Potrzeba jeszcze wiele popracować nad techniką i kondycją, potrzeba przeszkolić i zapewnić sobie silne rezerwy. Na przygotowanie do sezonu wykorzystany zostanie cały okres zimowy. Jak nas informuje trener Turkowski - grapiccy sportowcy przejdą zimą szkolenie teoretyczne, odbywać będą ćwiczenia gimnastyczne oraz biegi. Wczesną wiosną planowany jest w jednym z gospodarstw 2-tygodniowy obóz kondycyjny. Drużyna pragnie jak najlepiej przygotować się do swego debiutu w klasie A.
Działalność LZS w Grapicach nie ogranicza się tylko do piłki nożnej. Czynna jest jeszcze sekcja gier sportowych, lekkoatletyczna i pingpongowa. Ostatnio sportowcy zorganizowali spartakiadę zespołową. Rozegrano mecze piłki nożnej i siatkówki, konkurencje lekkoatletyczne i strzelanie.
Lekkoatleci uzyskują nawet niezłe wyniki. Mogłyby być one niewątpliwie znacznie lepsze, gdyby nie brak odpowiedniego boiska i urządzeń sportowych. W Grapicach jest tylko małe i nierówne boisko piłkarskie oraz prowizoryczna skocznia i rzutnia - wszystko wybudowane sposobem gospodarczym przez samych sportowców. Ale już w tym roku rozpoczęto przygotowania do budowy stadionu sportowego. Zniwelowano we własnym zakresie potrzebny teren, zasiano na nim trawę. Na wiosnę planowana jest budowa bieżni, skoczni, rzutni, boisk do siatkówki i koszykówki, szatni i ogrodzenia. Pomoc materialną przy budowie stadionu przyrzekła Woj. Rada LZS. Nie wątpimy, że pomoc ta zostanie w terminie udzielona i koło LZS w Grapicach będzie mogło trenować i osiągnąć sukcesy nie tylko w piłce nożnej, ale również w innych dyscyplinach sportowych.

Źródło: http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/dlibra

w poźniejszych latach również ten klub święcił sukcesy. W latach 60 III ligal. Lata 84-89 klasa okręgowa. Puchar Polski 1984r jako A klasowa drużyna - półfinał. Droga do półfinału: Orkan Gostkowo (klasa okręgowa 4:1), Stal Jezierzyce (klasa okręgowa 2:1), Jantar Ustka (III liga 2:1), Czarni Słupsk (III liga 0:2, sędzia nie uznał 3 prawidłowo strzelonych bramek dla Grab Grapice)

Po upadku gospodarstw rolnych w 1989r. wszystkie kluby finansowane przez PGR zostały rozwiązane.

 


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [1504]
 

autor: ~grapice.republika.pl 2011-12-08 23:04:46

avatar Warto dodać, że artykuł został skopiowany ze strony grapice.republika.pl Na stronie zbc.ksiaznica.szczecin.pl artykuł ten dostępny jest w formie skanów, więc ktoś go musiał przepisać. Warto, więc docenić pracę innych i podawać pełne źródło. Dziękuję za informacje o tym, że Dariusz Ulanowski jest wychowankiem Grabu Grapice. Miło słyszeć, że były gracz ekstraklasowy uczył się piłki w Grapicach.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Pomorze Potęgowo 5:1 KS Włynkówko
2023-04-01, 17:00:00
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Losowa galeria

Orzeł Trąbki Wielkie - Pomorze 0:0
Ładowanie...

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. adasiek513 150
2. kibic118 137
3. kowal1262 134
4. honda82 95
5. kodzio1 67
6. Stogie7 56
7. Camiraj 55
8. Piket... 34
9. barbiatko3 28
10. FotoGol 1

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 362, wczoraj: 100
ogółem: 3 621 780

statystyki szczegółowe

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Zegar