Wyczesali "BOBRA" !!!

• autor: kataluna, 2010-03-14 10:51
" Pomorze" Potęgowo- "Polonez" Bobrowniki  5:1

Patyk x2, Mikołajczyk, Wólczyński, K. Ulanowski-  R. Ulanowski ( samob.)

W Sobotę swój kolejny sparing przed rundą rewanżową rozegrała Nasza drużyna. Ich rywalem na sztucznej murawie w Bytowie byl zespół popularnych " BOBRÓW" czyli Polonez Bobrowniki.
       Od samego początku meczu inicjatywę miał nasz zespół. Raz za razem dochodzili do groznych sytuacji bramkowych co zbiegiem czasu musiało zakończyć się bramką. I tak pierwsza bramka w tym spotkaniu padła po pięknej kombinacyjnej akcji w środku  pola, po kilku zagraniach z pierwszej piłki i prostopadłym podaniu pomiędzy obrońców rywali w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Wólczyński, który zamienił to podanie na gola i mieliśmy już 1:0

Z biegiem czasu coraz bardziej zaznaczała się dominacja Pomorza, która niestety nie przyniosła podwyższenia rezultatu a były ku temu okazje. Wyśmienite okazje raz za razem marnował Patyk, kilka sytuacji mieli także Kotusiewicz, Jaskólski i Formela ale i im nie udalo sie strzelić bramki. Grozne sytuacje mieliśmy po stałych fragmentach gry wykonywanych przez R. Ulanowskiego, który kilkakrotnie trafiał w poprzeczkę  i słupek bramki rywali. W momencie gdy ciagle atakowaliśmy jedna z nielicznych akcji w pierwszej połowie stworzyli Nasi przeciwnicy i po jednej z ostro bitej piłki w pole karne w sytuacji gdy nikt nie atakował naszych obrońców  nastąpił brak komunikacji w defensywie i R. Ulanowski tak niefortunnie chciał wybić piłkę że skierował ja do Naszej bramki strzeżonej przez Pawła Skibe. W tej części spotkania nic więcej się nie wydarzyło i na przerwę schodziliśmy przy remisie 1;1.
    Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu Pomorza. Nasza drużyna wykonała pomiędzy sobą ok. 20 podań i trafiła do włączającego się w akcje Damiana Gałki który perfekcyjna centra spod linii środkowej boiska dograł na głowę wychodzącego Henryka Patyka który dopełnił tylko formalności i skierował piłkę do bramki i mieliśmy już 2:1. Po ten bramce jeszcze żwawiej  ruszyliśmy do ataków co w konsekwencji przełożyło się na kolejne bramki. I tak jedna z nich strzelił Damian Mikołajczyk, który przebiegł z piłka wzdłuż pola karnego i mimo asysty kilku obrońców "BOBRÓW" pięknym strzałem tuż przy słupku podwyższył na 3:1. Po tej bramce nasi rywale nie mając nic do stracenia przeprowadzili kilka nielicznych ataków, które kończyły sie groznymi strzałami albo były najczęściej rozbijane w zarodku.
            W trakcie upływu czasu trener Iwan dał odpocząć kilku zawodnikom i na plac desygnował naszą młodzież , i tak jeden z nich odpłacił mu się w najlepszy możliwy sposób, a mowa o Kamilu Ulanowskiem          ( pseudo Mrówa) który najpierw wykorzystał idealne dośrodkowanie od Jaskólskiego z boku boiska i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi rywali i mieliśmy już 4:1, a kilka minut pózniej prostopadłym podaniem pomiędzy defensorów rywali puścił w bój Patyka a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans i ustalił wynik tego potkania na 5:1.

Pomorze w tym spotkaniu zagrało w składzie:
Paweł Skiba- Jarosław Burak, Robert Ulanowski, Kamil Gapski, Damian Gałka- Rafał Jaskólski, Tomasz Wólczyński, Damian Miakołajczyk- DamianFormela, Henryk Patyk, Łukasz kotusiewicz.

z różnych przyczyn w tym spotkaniu nie mogło wystąpić kilku zawodników: Mariusz Kalamaszek, Mateusz Pakosz, Michał Borecki, Szymon Kozera, Mieszko Sokołowski.

Z powodu przełożonej inauguracji ligi Nasz zespół być może rozegra za tydzień kolejny sparing ale póki co przeciwnik nie jest jeszcze zanany. Miejmy tylko nadzieje ze pogoda się poprawi i będziemy mogli Nasz zespól zobaczyć grający na naszym boisku.

Juniorzy D Pomorze Potęgowo - Jantaria/Orkan Pobłocie 2:2