Remis przed inauguracją .

• autor: kataluna, 2010-03-24 08:00

Pomorze Potęgowo - Drutex-Bytovia Bytów 2:2

Czwartoligowcy z potęgowskiego Pomorza zremisowali z trzecioligowym Druteksem-Bytovią Bytów 2:2 (0:0) w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rozgrywek.

Na dobrze przygotowanym boisku w Potęgowie gra była ciekawa i interesująca z obu stron. Niemal przez całe 90 minut rywalizacji siąpił deszczyk. Zawodnicy walczyli z wielką zaciętością. Często dochodziło do podbramkowych spięć. W pierwszej połowie piłkarze mieli rozregulowane celowniki. Najbliższy zdobycia pierwszego gola w sobotnim meczu był bytowianin Tomasz Cierson. To po jego uderzeniu z 18 metrów piłka trafiła w słupek. Ten fakt nastąpił w 28 minucie. Po przerwie gracze odblokowali się strzelecko i w sumie najwierniejsi kibice, spragnieni dobrego futbolu, zobaczyli cztery gole.

– Gra w wykonaniu mojego zespołu była bardzo dobra – ocenił Mirosław Iwan, szkoleniowiec Pomorza. – Nie wszystko wyszło jeszcze tak, jak to sobie zaplanowałem, gdyż w kilku przypadkach zabrakło skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Nie skorzystałem z usług reżysera gry Mariusza Kalamaszka, który jeszcze odczuwa skutki kontuzji, a ten zawodnik będzie potrzebny mi na mecze ligowe.

– Wiadomo było moim graczom, że Pomorze to twardy i nieustępliwy rywal, który grać będzie akcja za akcję. I tak faktycznie było. My zaczęliśmy spokojnie, nie rzucając wszystkich sił do ataku – tłumaczył Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii.

– Cały czas wierzyłem, że uda się strzelić o jednego gola więcej od potęgowskiej ekipy. Tym razem się nie udało. Mam pretensje do środkowych obrońców, bo po ich błędach straciliśmy obydwa gole. W naszych szeregach zabrakło dwóch podstawowych ogniw. Piotr Łapigrowski nie wystąpił z powodu choroby. Z kolei Wojciech Pięta dostał dzień wolny na sprawy rodzinne. W rozgrywkach ligowych moi zawodnicy muszą być lepiej skoncentrowani.

Bramki, dla Pomorza: Henryk Patyk w 57. minucie i Damian Formela w 76. minucie. Gole dla Druteksu-Bytovii: Maciej Maciejewski z rzutu wolnego w 64. minucie i Tomasz Ciemniewski w 88. minucie.
Pomorze: Skiba, Pakosz, Kozera, Kamil Gapski, Robert Ulanowski, Wólczyński, Kaczmarek, Jaskólski, Damian Mikołaj­czyk, Patyk, Formela. Na zmiany: bram­karz Sokołowski i zawodnicy w polu: Burak, Kotusiewicz, Borecki i Stani­szewski.

Drutex-Bytovia: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Toczek, Jóźwiak, Pufelski, Ciemniewski, Wirkus, A. Kobiella, Sta­nios, Markowski.

Ponadto do gry weszli: Oleszkiewicz (bramkarz) Oblizajek, Bryn­dal, Maciejewski, Chylewski, Bronka, Cech i Kraska.

Pomorze II - Chrobry