Sport.pl

Aktualności

sparing z Gryfem

• autor: MŁOdY, 2011-02-18 22:44

19 lutego o godz.14 na sztucznym boisku w Koszalinie swój kolejny sparing rozegra zespół Pomorza Potęgowo. Tym razem ich przeciwnikiem będzie zespół na co dzień występujący w III lidze "Gryf" Słupsk

"Pomorze" Potęgowo - "Gryf" Słupsk 0:1 (0:0)

Opis meczu i składy w tle...

W meczu sparingowym rozegranym w Koszalinie, III-ligowy Gryf Słupsk pokonał IV-ligowe Pomorze Potęgowo 1:0 (0:0).

Goli w pierwszej połowie  nieliczna grupa widzów nie oglądała. Nie znaczy jednak, że piłkarze obu drużyn sytuacji sobie nie stwarzali. Pierwsi groźniej zaatakowali gryfici, ale po podaniu Honorata Stróża, Daniel Wiśniewski uderzył nad poprzeczką. Chwilę potem minimalnie niecelnie główkował Dominik Karczmarek, ale gdyby nawet piłka znalazła się w siatce, to sędzia by jej nie uznał, gdyż strzelec faulował. Ten sam piłkarz próbował zaskoczyć dalekim strzałem wysuniętego z bramki Łukasza Krymowskiego, ale słupski golkiper końcami palców wybił piłkę na róg.

Wyłapał też strzał Mariusza Kalamaszka. Najlepszą okazję gryfici mieli na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Spod linii końcowej dośrodkował Łukasz Andrychowski i przed doskonałą okazją stanął Robert Siarnecki. Refleksem jednak wykazał się Paweł Skiba broniąc jego strzał z kilku metrów. Potęgowskiego bramkarza próbował zaskoczyć też silnym, płaskim strzałem z dystansu Wojciech Sterczewski.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od dobrej okazji Gryfa. Tym razem z prawej strony dośrodkował Mateusz Bielecki. Strzelał Krzysztof Biegański, ale ponownie Skiba zapobiegł utracie gola. W 54 minucie gryfici strzelili gola (akcję Biegańskiego zakończył Karol Świdziński), ale sędzia odgwizdał spalonego. W bramce słupskiej dobrze interweniował zmiennik Krymowskiego - Paweł Mulawa, który najpierw ubiegł Jacka Luzaka, a następnie obronił strzał Marcina Staszczuka.

Gryfici zdobyli gola po akcji prawą stroną Marcina Kozłowskiego, któremu wcześniej podawał Paweł Waleszczyk. Chwilę potem Pomorze mogło wyrównać, ale udanie interweniował głową Mulawa, wybijając piłkę szarżującemu Henrykowi Patykowi. Potem jeszcze niecelnie strzelali Luzak i Kozłowski, Mulawa obronił strzał Marcela Staniszewskiego, a Damian Gałka w ostatniej chwili tuż przed bramką wybił piłkę Sebastianowi Kamieńskiemu.

Gryf Słupsk – Pomorze Potęgowo 1:0 (0:0)

1:0 Marcin Kozłowski (71)

Gryf: Krymowski (46 Mulawa) – Sterczewski (46 Michalak), Sarna (46 Wesołowski), Prusaczyk (46 Pietras), Siarnecki (46 Bielecki), Andrychowski (46 Kamiński), Pawluczenko (46 Piekarski), Waleszczyk, Gorzała (46 Kozłowski), Stróż (46 Świdziński), Wiśniewski (46 Biegański).

Pomorze: Skiba – J.Burak, R.Ulanowski, Kozera, Gapski, Kaczmarek, Kalamaszek, M.Mikołajczyk, Jaskólski, M.Staszczuk, D.Mikołajczyk oraz Patyk, Formela, Stanischewski, K.Ulanowski, Luzak, Gałka, Kotusiewicz, P.Iwan, Polut.

Na początku drugiej połowy w jednym ze starć kontuzji kolana nabawił się Kamil Gapski.