Awanse i spadki.

• autor: MŁOdY, 2011-05-30 18:43

Dziś przedstawiamy analizę dotyczącą awansów i spadków w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

Ekstraklasa:

Arka Gdynia zajęła 15. Miejsce w Ekstraklasie i spadła do I ligi. Zgodnie z przepisami PZPN rezerwy Arki zostaną w sezonie 2011/2012 przywrócone do IV ligi.

II liga zachodnia:

W II lidze bezpieczne miejsca w środku tabeli zajmują pomorskie drużyny: Bałtyk Gdynia i Chojniczanka Chojnice.

III liga Bałtycka:

Awans do II ligi zachodniej uzyska zwycięzca ligi. Najbliżej tego celu jest Bytovia Bytów, której do awansu wystarczy zdobycie w ostatnich 3 kolejkach 3 punktów

Do IV ligi spadną 3 ostatnie drużyny.

Na 3 kolejki przed końcem sezonu pewne spadku są Orlęta Reda. W strefie spadkowej znajduje się także Rega Trzebiatów oraz Energetyk Gryfino. 2 punkty przewagi nad strefą spadkową ma Gryf Słupsk i pozycja tego zespołu na koniec rozgrywek będzie miała kluczowe znaczenie dla losów drużyn w niższych ligach.

IV liga :

Awans do III ligi Bałtyckiej uzyskają pierwsze dwie drużyny w tabeli. Tydzień temu awans zapewnił sobie Gryf 2009 Tczew. O drugie miejsce premiowane awansem walczą: Pomorze Potęgowo, Koral Dębnica i Jantar Ustka. Minimalne szanse na awans ma także Murkam Przodkowo.

Zgodnie z regulaminem IV ligę opuszczają 4 ostatnie drużyny. Z powodu spadku Arki Gdynia i Orląt Reda na pewno ligę opuści 6 zespołów. Jeżeli spadnie także Gryf Słupsk spadnie 7 ostatnich drużyn.

Podsumowując z IV ligi spadnie:
• 6 drużyn, jeżeli Gryf Słupsk utrzyma się w III lidze
• 7 drużyn, jeżeli Gryf Słupsk spadnie z III ligi
Na 3 kolejki przed końcem sezonu pewne spadku są (w nawiasie grupa V ligi do której trafiają spadkowicze):
• Pogoń Prabuty (grupa II),
• Start Mrzezino (grupa I)
• Karol Pęplino (grupa Słupsk)

(*) 3 lub 4 kolejne drużyny, które opuszczą IV ligę zostaną wyłonione spośród wymienionych poniżej (w nawiasie grupa V ligi do której trafi dana drużyna w przypadku spadku)

• GKS Kolbudy (grupa I)
• Grom Kleszczewo (grupa II)
• Wierzyca Pelplin (grupa II)
• Żuławy Nowy Dwór Gdański (grupa II)
• Olimpia Sztum (grupa II)
• Powiśle Dzierzgoń (grupa II)
• Pomezania Malbork (grupa II)
• Wietcisa Skarszewy (grupa II)
• Murkam Przodkowo (grupa I)

Widać wyraźnie, że większość drużyn, które spadną z IV ligi zasilą grupę Gdańsk II.

autor: kowal1262 2011-05-30 19:00:38

Profil kowal1262 w Futbolowo No to teraz Panowie jak chcecie zagrać z cofniętą Arką do IV ligi (oczywiście rezerwy), to teraz może nie warto awansować ?:D. Może ciekawszy futbol będzie w IV lidze niż w III, a koszty pewnie będą na 100% mniejsze. A jak się spotkamy, pogadamy. A co na to sponsor? Pewno słabiutki! Na gminę wszystko zwalił! A jak to naprawdę wygląda? Hej!!! Pogadamy! To co panowie z zarządu?? Odpuszczacie? Bo takie miny macie nieciekawe!!! Hej! Pogadamy!

autor: wanted_JZ 2011-06-02 00:02:37

Profil wanted_JZ w Futbolowo o czym ty chcesz gadać i tak się spinasz ?

autor: kowal1262 2011-06-02 18:36:52

Profil kowal1262 w Futbolowo A kto ty jesteś w ogóle? Podpisz się tak jak ja:bo każdy wie o kogo chodzi. Jacek Pirch. My sobie pogadaliśmy, a o czym Ty chcesz gadać???A jak się podpiszesz imieniem i nazwiskiem, wtedy pogadamy.Pokaż, że masz jaja!!! ;););)Pozdrowienia.

Pomorze - Jantar 1 : 0